Българският национал Александър Везенков изигра пореден силен двубой за своя Олимпиакос и помогна за класирането във финала на първенството на Гърция по баскетбол за мъже. 13-кратният шампион на страната Олимпиакос се справи за трети път с ПАОК със 75:54 (24:12, 15:22, 22:11, 14:9) като домакин в Атина и спечели полуфиналната серия с 3:0 победи.

Александър Везенков отново бе най-резултатен за успеха и реализира 19 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 24 минути на терена.

Домакините доминираха през целия двубой и владееха инициативата, въпреки че гостите от Солун направиха добра втора част и изоставаха само с 5 точки на почивката – 34:39. През второто полувреме Олимпиакос не остави съмнения в превъзходството си, дръпна с 61:45 след третата част и довърши спокойно мача. Най-голямата разлика бе 21 точки.

Костас Слукас допринесе за победата на домакините със 17 точки, 3 борби и 8 асистенции, а Томас Уолкъп завърши с 10 точки, 2 борби и 6 асистенции.

За ПАОК Джордан Сайбърт се отчете с 14 точки и 3борби.

Олимпиакос ще продължи защитата на титлата си от миналия сезон със сблъсък на финала срещу победителя от втората полуфинална серия, където резултатът между Панатинайкос и Перистери е 2:2 победи. Петият решителен двубой ще се играе на 30 май.