Най-добрият български баскетболист – Александър Везенков, спечели първи трофея след завръщането си в Олимпиакос, след като гръцкият тим спечели приятелски турнир на остров Крит.

Везенков и компания победиха Фенербахче във финала със 73:70, а българинът се отчете с 15 точки за успеха, колкото вкара и Тайлър Дорси.

Срещата в Ираклион започна равностойно, като Олимпиакос поведе с 15:14 след първата четвърт. До полувремето турският тим стигна до пълен обрат и взе 5 точки аванс.

„Фенерите“ надградиха с още 2 точки над аванса си в следващите 10 минути, но в последната четвърт Олимпиакос се развихри и я спечели с 23:13, с което си гарантира и успеха в мача за трофея от демонстративния турнир на остров Крит.