Талантливият ни баскетболист Александър Везенков и съотборниците му в Арис (Солун) станаха шампион на Гърция при юношите. В последния пети мач от държавното първенство, което реално се яви и финал, "жълтите" надиграха Панатинайкос с резултат 89:80 и така спечелиха първото място.

Арис надделя въпреки някои неадекватни отсъждания на съдиите, които свириха три технически и едно неспортсменско нарушение на тима, като в някои ситуации подпряха Панатинайкос. Везенков и компания все пак удържаха в края и взеха титлата. Българинът бе избран и в идеалната петица на финалния турнир.

В днешата среща синът на Сашо Везенков отново се представи на висота за Арис, завършвайки с 23 точки за успеха. След последната сирена пък той бе прегърнат от всичките си съотборници, а накрая те се и качиха върху него.