Българският баскетболен национал Филип Виденов и Цървена звезда отпаднаха от Еврокъп, след като допуснаха тежка загуба с 58:81 при гостуването си на Гран Канария. Тимът от Лас Палмас пък за първи път в историята си се класира за четвъртфиналите на турнира.

Отпадането на Звезда минава за изненадващо, след като сръбският гранд започна участието си в осминафиналната Група „L” с три поредни победи. Виденов вкара три точки за 13:37 минути на терена. Той успя да реализира само една от стрелбите си от линията за три точки. Българинът добави две асистенции и две борби към актива си.

Най-полезен в състава на Цървена звезда бе Оливер Стевич, който се отчете с 12 точки, 8 борби и 3 асистенции. Марко Кесел добави 11 точки, а Вук Радивоевич 10. Уил Макдоналд бе неудържим в състава на Гран Канария. Той вкара 24 точки, грабна 7 борби и записа 2 асистенции. Джейси Керъл вкара 13 точки, а 10 бяха добавени от Даниел Кикерт./БЛИЦ