Серията на Асеко Проком от няколко поредни успеха в полското първенство бе прекъсната. Това стана при гостуването на Туров в Згорзелец, където домакините спечелиха със 72:63. Филип Виденов бе най-резултатен за полския шампион с 14 точки.

Туров започна добре срещата и поведе с 9:3. До края на първата част тимът продължи да води и след десет минути игра бе напред с 21:16. През втората част преднината на тима вече стана двуцифрена при 28:18. Домакините водеха на почивката с 12 точки.

Гостите от Проком вкараха 5 поредни точки в началото на второто полувреме и намалиха. Играчите на Туров обаче отвърнаха и увеличиха аванса си на 18 точки. В последните десет минути гостите успяха да намалят пасива си, но в крайна сметка записаха поражение./БЛИЦ