Бостън Селтикс – АТЛАНТА ХОУКС 106:112
(31:24, 27:25, 24:27, 24:36)
* Ториън Принс се отличи с 33 точки за успеха на Аталанта. Айзея Тейлър и Деуейн Дедмън вкараха девет поредни точки и допринесоха за обрата, след като „ястребите“ изоставаха със 101:103 две минути преди края. Тери Розиър завърши с 10 точки, девет асистенции и осем борби за Бостън. Джейсъм Тейтъм добави 19, а Ал Харфорд – 16. Това беше трета загуба за „келтите“в последните четири мача.

Шарлът Хорнетс – ИНДИАНА ПЕЙСЪРС 117:123
(25:31, 32:38, 24:25, 36:28)
* Домантас Сабонис наниза рекордните за кариерата си 30 точки, а Виктор Оладипо добави 27 за успеха, с който Индиана запази шансовете си за титлата в Централната Дивизия. Ланс Стивънсън завърши с 10 борби, 10 асистенции и осем точки за Пейсърс, които спечелиха седем от последните си девет срещи. Новобранецът Малик Монк се отличи с 22 точки за Шарлът.

ФИЛАДЕЛФИЯ 76-ЪРС – Далас Маверикс 109:97
(28:20, 33:28, 24:28, 24:21)
* Джей Джей Ридик вкара 18 точки, а Филаделфия изравни клубния си рекорд, постигайки 14-а поредна победа в НБА. Бен Симънс добави 16 точки и седем борби, а Робърт Ковингтън завърши с 15 точки и 10 борби. Последният път, когато 76-ърс спечелиха 14 поредни успеха, е през 1983 г., когато тимът печели титлата в НБА с Джулиъс Ървинг и Моузес Малоун в състава си. Харисън Барнс се отличи с 21 точки за Далас, а Денис Смит-джуниър завърши с 20. Това беше трета поредна загуба за Маверикс и шеста в последните седем мача на тима.

МЕМФИС ГРИЗЛИС – Детройт Пистънс 130:117
(30:22, 32:34, 34:28, 34:33)
* Маршон Бруукс наниза 25 точки, а Дилън Бруукс добави 22 за Мемфис, който прекъсна серията си от четири загуби. Марк Гакол и Коби Симъндс вкараха по 20 за Гризлис, като испанецът прибави към актива си и девет борби и девет асистенции. Антъни Толивър вкара 19 точки за Детройт, а Люк Кенард завърши с 18.

Лос Анджелис Лейкърс – ЮТА ДЖАЗ 97:112
(21:30, 23:20, 23:32, 30:30)
* Донован Мичъл се отличи с 28 точки, девет борби и осем асистенции, а Юта Джаз се класира за плейофите с успеха си над Лейкърс. Така „джазмените“ станаха четвъртия тим от оспорваната Западна Конференция, който си гарантира участие в елиминационната фаза. Пет отбора са в битката за останалите четири позиции, а редовният сезон завършва в сряда. Джо Ингълс добави 22 точки и 10 асистенции, а Джо Краудър завърши с 18 точки за победата. Джош Харт с 25 точки беше най-резултатен за „езерняците“, които загубиха за шести път в последните си осем мача.

ТОРОНТО РАПТЪРС – Орландо Меджик 112:101
(35:24, 26:26, 28:24, 23:27)
* Си Джей Майлс блесна с 22 точки, а О Джей Ануноби реализира рекордните за кариерата си 21 точки за победата на Торонто. Серж Ибака добави 13, а Якуб Пьолтъл и Дилън Райт вкараха по 12. След като в петък си гарантираха участие в плейофите и първото място в Източната Конференция, Раптърс дадоха почивка на ДеМар ДеРоузън и Йонас Валачунас. Аарън Гордън вкара 16 точки, а Марио Хезоня добави 14 за Орландо, който допусна осмо поражение в последните си 11 мача.

Финикс Сънс – ГОЛДЪН СТЕЙТ УОРИЪРС 100:117
(29:33, 21:31, 22:27, 28:26
* Клей Томпсън наниза 22 от своите 34 точки през първата четвърт, а Голдън Стейт записа 15-и пореден успех над Финикс. Кевин Дюрант добави 17 точки и девет борби за „воините“. Данюъл Хаус реализира 22 точки за „слънцата“.