Националният отбор на България по баскетбол допусна втора поредна загуба в подготовката за световните предквалификации. Нашите паднаха от Австрия като гост с 84:91. Двата тима играха и преди няколко дни в Самоков, когато българите спечелиха.

Домакините владееха ситуацията и дори поведоха с 21 точки в началото на второто полувреме. Едва в последната четвърт „лъвовете” понамалиха изоставането си. Станимир Маринов се отчете с 21 точки и 6 асистенции. Дий Бост добави 18 точки, Александър Янев завърши с 14 точки, а Александър Везенков реализира 13 плюс 6 борби.

В двубоя Любомир Минчев не използва контузените Димитър Димитров и Евгени Хаджирусев, както и Чавдар Костов, който остана в България поради лични причини. Велислав Гълъбов също не пътува с отбора. Участие в срещата не взе и Йордан Минчев.

Последната контрола на България преди преквалификацията за световното ще бъде на 28 юли, в “Арена Ботевград” от 18.00 часа срещу Македония.