Рилски спортист отстъпи като гост на руския  Енисей (Красноярск) в далечен Сибир с 84:104 и записа втора поредна загуба в група "Н" от турнира за Купата на ФИБА Европа. Така самоковци почти загубиха шансове за класиране напред, след като са само с 1 успех от 4 мача.

В "Арена Север" българите се противопоставиха изключително добре на домакините през първата четвърт и след 10 изиграни минути имаха преднина от 1 точка. През втората четвъртина обаче Енисей направи серия от 23:8 точки и се оттегли на полувремето със солиден аванс - 56:41.

Самоковци не се предадоха и наваксаха половината си пасив минути преди края на третия период, когато свалиха разликата до 66:73, но след 30 минути дистанцията пак бе двуцифрена - 67:80. В заключителните 10 минути Рилски не намери енергия и сили за още един щурм и отстъпи с 84:104.

Ненад Делич вкара 22 точки за българския тима, Йордан Бозов добави 16, а Келвин Паркър - 14.

За руснаците най-резултатен бе Сюлейман Браймо с 22 точки, а Алексей Вздихалкин вкара 21.