Ямбол победи Кавала с 82:72 в първи мач от турнира по случай десетата годишнина от спечелването на шампионската титла на България и 50-ата годишнина от влизането на домакините в елитната група. Пред над 1000 зрители възпитаниците на Иван Чолаков поведоха с 14 точки още в първата част, а гостите успяха единствено да намалят пасива си до 5 точки през третата част.

За Ямбол Станислав Говедаров завърши с 21 точки, 19 точки добави Мартин Дурчев. Американецът Браян Ормон, който е в Ямбол на проби, се отличи с 19 точки, а с 18 точки завърши Дакуан Кук. За Кавала Уилям Коулман реализира 20 точки, а 15 точки записа Джереми Феърс. Българинът в тима на Кавала Симеон Иванов вкара 5 точки за 13 минути игра.

В другия мач от турнира Фени Индъстри (Македония) се наложи над Олин Едирне (Турция) със 76:49. Утре от 19.00 часа Ямбол играе с Фени Индъстри.