Баскетболистите на Ямбол постигнаха четвърта победа от началото на сезона в НБЛ. Селекцията на Иван Чолаков спечели в своята зала "Диана" срещу Спартак (Плевен) с резултат 82:73.

Домакините поведоха още през първото полувреме с голяма разлика, но през второто гостите се доближиха много и накараха съперника да трепери. В крайна сметка Ямбол стигнат до успеха, който идва преди мача с "Левски" следващата седмица. Тогава пък Спартак (Плевен) ще гостува на шампиона Лукойл Академик.

Джон Офоегбу направи дабъл дабъл за Ямбол в днешния мач с 19 точки и 10 борби. Мартин Дурчев добави 17 точки, а Станислав Говедаров вкара 13 и направи 6 асистенции.

За гостите от Плевен много силно игра Симеон Ценов, който завърши с 27 точки и 8 борби. Цветослав Острев отбеляза 14 точки, а 11 добави Веселин Георгиев.