Ямбол поднесе изненадата в 23-ия кръг на Националната баскетболна лига. Тимът, воден от Петър Петров, се наложи над Лукойл Академик у дома с 80:71 (20:17, 23:14, 19:22, 18:18).

В основата на победата за домакините бе стрелбата от далечно разстояние. Баскетболистите на Ямбол реализираха цели 14 тройки срещу едва 5 за "студентите".

След първата част домакините дадоха заявка, че няма да загубят лесно срещу по-класния си противник, печелейки периода с 20:17. Втората четвърт също премина при превъзходство за Ямбол, а резултатът още по-изненадващо стана 43:31 след първата половина на срещата. В третата част Лукойл Академик опита да направи обрат и стопи три точки от пасива си, но равенство 18:18 в последния период осигури шокиращия успех в полза на ямболии.

Най-резултатен от победителите беше Венцислав Петков с 21 точки, а 16 добави Станислав Говедаров. За Лукойл Дани Гибсън се отличи със 17 точки, с 14 завърши Стив Зак.

"Студентите", които записаха четвърто поражение в първенството от началото на сезона, са лидери в класирането с 38 точки, пред Академик Бултекс (34) и Берое (33). Ямбол е на седмо място с 26 точки.