Ямбол хвърли нова бомба в НБЛ и победи Лукойл Академик за втори пореден път. След като отборът воден от Иван Чолаков спечели през февруари у дома със 78:75 днес стигна до успеха с 96:88. Ямбол е един от малкото отбори в последните години, които успяват да нанесат две загуби на тоталния хегемон Лукойл Академик. Това е трето поражение за дългогодишния шампион през сезона. Освен двете загуби от Ямбол “студентите” имат и поражение от “Левски”.

След успеха Ямбол се изравни с Рилски спортист на третото място с еднакъв актив от победи и загуби – 16/10. До края на редовния сезон остават два кръга. Ямбол приема Балкан и гостува на Спартак (Плевен). Рилски спортист приема “Левски” и гостува на Черноморец. Третият от редовния сезон – Рилски спортист или Ямбол, ще играе с шестия – почти сигурно Балкан (Ботевград).

На полувремето Ямбол водеше с 48:42, но направи серия от 16:0 в началото на втората част и авансът им набъбна на 64:42. След третата част домакините намалиха изоставането си и резултатът беше 58:72. В последната четвърт обаче Ямбол удържа успеха и спечели мача с крайното 96:88.

Най-резултатен за победителите стана Мартин Дурчев с 23 точки. Станислав Говедаров също изигра много силен мач и завърши с 20 точки и 9 борби, а дабъл-дабъл от 16 плюс 13 борби регистрира Джон Офоегбу. За Лукойл Божидар Аврамов наниза 29 точки при стрелба 5/5 за две точки и 4/6 за три. Веселин Веселинов добави 18 точки и 7 борби, а 11 вкара Брандън Хийт./БЛИЦ