Баскетболистите на Ямбол надвиха Левски 2014 със 78:67 в директен мач за последното място, което дава право на участие в турнира за Купата на България.

Възпитаниците на Петър Петров си осигуриха осма позиция в класирането на НБЛ (Националната баскетболна лига) и оставиха “сините” на последната девета позиция, която не дава право на участие в предстоящата финална осмица от втория по значимост турнир в страната, в който ще играят първите осем в класирането на първенството.

Четирима от петимата титуляри на Ямбол завършиха с над 10 точки - Венцислав Петков (19), Стоян Петков (17), Станислав Говедаров (14) и Николай Върбанов (14), а Евгени Иванов приключи с 8. Най-резултатен за гостите с 16 точки бе Евгени Хаджирусев, Веселин Веселинов добави 15 точки. Павел Иванов пък завърши с 14 точки.