Четвъртият в класирането на НБЛ Ямбол изигра контролна среща снощи. Тимът пътува до близкия турски град Одрин, където срещна местния Олин Едирне и допусна поражение с резултат 79:86. Българите бяха без Станислав Говедаров, Джон Офоегбу и Стойо Чолаков, yambolbasketball.com. Те се държаха на ниво в началото на двубоя, като имаха преднина на моменти.

Домакините обаче почнаха силно втората част и натрупаха известен аванс. На почивката турците водеха с 47:37, а през третата четвърт преднината им продължи да расте. Тя стигна до 20 точки, но гостуващият състав направи серия от 8-0 и след 30 минути изоставането на българите бе 12. В последната част домакините поддържаха разликата, а в края тя бе намалена за крайните 7 точки.

За турският състав игра Филип Виденов, който завърши с 12 точки. За Ямбол Мартин Дурчев и Тони Гуджино отбелязаха по 17 точки, а Ивайло Вучков вкара 15.