Александър Янев и Манреса пропуснаха шанс да спечелят важна победа в испанското първенство. В мач от 22-я кръг на шампионата тимът на българина отстъпи в каталунското дерби на Ховентут у дома с резултат 88:92. Така Манреса остава с 4 успеха и 18 поражения и дели 17-18 място в класирането.

Домакините поведоха с 10 точки след първата част, а на почивката преднината им падна до 3. След 30 минути тя отново нарастна до 10, но в решителната четвърт гостите показаха здрава защита и обърнаха резултата.

Янев игра силно в мача, като престоя 20 минути на терена. За това време той се отчете с 11 точки и 4 борби, като отбеляза на два пъти за 2 точки, един път от тройката и четири пъти от наказателната линия.