Черно море Порт Варна - Академик Пловдив е финалът в Младежката лига по баскетбол. Решителните мачове се провеждат в Пловдив, а варненци и домакините спечелиха полуфиналите. След силно първо полувреме Черно море срази Чардафон-Орловец с 98-71 и се класира за мача за златото. Варненци спечелиха втората част с 31-9 и това се оказа достатъчно, пише BGbasket.com. Николай Стоянов бе най-резултатен за победителите с 23 точки, а за габровци с 13 завърши Деян Карамфилов.

Във втория полуфинал домакините от Академик Пловдив наказаха Балкан с 91-77. Пловдивчани тръгнаха силно и поведоха с добра разлика още след първата част, след което до края държаха преднина. Николай Николов завърши с 26 точки и 10 борби за успеха, а за ботевградчани Радослав Кочев вкара 15 точки.