Спартак Плевен победи Ямбол със 74:65 (27:8, 17:23, 15:19, 15:15) в четвъртфинален двубой в зала “Арена Бургас” и продължава напред в турнира за Купата на България.

По този начин утре от 16:00 часа плевенчани ще се изправят срещу шампионите от Балкан в първия полуфинал за деня.

Спартак бе по-добрият отбор на паркета в началото, като тимът спечели по категоричен начин първата четвърт с 27:8 и водеше с двуцифрена преднина на почивката. След това обаче ямболии вдигнаха оборотите и финалният щурм им помогна да скъсят изоставането си до две точки при 63:61, но символичните домакини затвориха мача в своя полза.

Талиб Занна бе най-резултатен за Спартак с дабъл-дабъл от 14 точки и 11 борби за коефициент от 27. Джулиен Люис допринесе с още 12 точки. Питър Кис бе водещ реализатор за Ямбол с 21 точки. Маркедрик Бел завърши с 15 точки и 5 борби, а Кевин Хънт приключи с 13 точки.