Шампионът от редовния сезон на НБА Бостън Селтикс стана последният участник в полуфиналните плейофи в Източната Конференция.

"Келтите" записаха победа със 128:120 над Атланта Хоукс като гост и спечелиха серията между двата тима с 4:2. Така в следващия кръг на елиминациите баскетболистите на треньора Джо Мадзула ще срещнат Филаделфия 76-ърс.

За победителите 32 точки вкара Джейлън Браун, а 30 прибави Джейсън Тейтъм, като той овладя и 14 борби. С 22 точки завърши Маркъс Смарт, като пет от тях дойдоха в последните две минути на двубоя.

За домакините от Атланта Трей Йънг направи дабъл-дабъл - 30 точки и 10 асистенции, но звездата на "ястребите" вкара само две точки в последната четвърт - и двете от наказателната линия. С 20 точки приключи Де'Андре Хънтър.