Филаделфия 76-ърс стана първият полуфиналист в плейофите на Източната Конференция на НБА. Това стана факт след успеха с 96:88 над Бруклин Нетс. Така Филаделфия спечели серията от първия кръг на елиминациите с 4:0 и за първи път от 1991 г. отстранява съперник в плейофите без да допусне загуба.

Дори и без контузената си звезда Джоел Ембиид 76-ърс направи впечатляващо второ полувреме и си гарантира продължаване за следващия кръг, където ще играе с победителя от двойката Бостън Селтикс – Атланта Хоукс.

Тобаяс Харис се отличи с 25 точки и 12 асистенции за успеха. Резервата Де`Антъни Мелтън добави 15 точки и помогна тима си да заличи пасив от 11 точки в началото на третата четвърт. Пол Рийд завърши с дабъл-дабъл за победителите – 10 точки и 15 борби.