Някои от четвъртфиналистите на Евролигата станаха известни след изиграването на първите срещи от 1/8-финалните групи на турнира. ЦСКА (Москва) стана първият отбор, който си гарантира първото място в своята група, докато Асеко Проком, Регал Барселона и Олимпиакос също намериха място в Топ 8 по различен начин.

Ситуацията в Група “G” бе окончателно решена, след като ЦСКА (Москва) се наложи със 76:70 над Уникаха като гост. Победата не само гарантира на първото място на московчани, но прати в следващата фаза и Асеко Проком. Полският тим за първи път в историята си ще играе на четвъртфиналите на Евролигата, въпреки че загуби с 88:93 от Жалгирис след 23 точки на Маркъс Браун.

В Група “Е” Регал Барселона разнищи Маруси с 85:58 и си осигури място в плейофите. Испанците показаха невероятна игра в защита в третата част, когато гръцкият тим успя да реализира само 3 точки. В другия мач от групата днес Партизан приема Панатинайкос и при победа ще се класира за четвъртфиналите.

Цибона надигра Химки с 82:63 и запази шансовете си за излизане от Група “Н”. Успехът на хърватския тим означаваше, че без да играе Олимпиакос се класира за плейофите. Довечера Олимпиакос приема Каха Лаборал и при победа на испанците Цибона ще бъде елиминиран от турнира. Ако гръцкият тим спечели взима първото място в групата. И в двата случая второто място в групата остава нерешено до мачовете другата седмица.

Най-драматична е ситуацията в Група “F”, където и четирите отбора имат по 2 победи и 2 загуби и нямат спечелена среща като гост. Макаби Електра (Тел Авив) тази вечер приема Монтепаски Сиена и знае, че ще се класира за четвъртфиналите при победа с поне 5 точки разлика и успех на Реал (Мадрид) в другия мач. Испанският клуб гостува на Ефес Пилзен и знае, че победа го класи за плейофите, ако и Макаби вземе своя мач./БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ ЕВРОЛИГАТА
ГРУПА “Е”
Маруси – Регал Барселона 58:85
КЛАСИРАНЕ: 1.БАРСЕЛОНА 4 победи/1 загуба, 2.Партизан 3/1, 3.Маруси 2/3, 4.Панатинайкос 0/4
Предстоящи (4 март): Партизан – Панатинайкос (21:45 часа)

ГРУПА “F
КЛАСИРАНЕ: 1.Макаби Електра (Тел Авив) 2/2, 2.Реал (Мадрид) 2/2, 3.Ефес Пилзен 2/2, 4.Монтепаски Сиена 2/2
Предстоящи (4 март): Макаби Електра (Тел Авив) – Монтепаски Сиена (20:00 часа); Ефес Пилзен – Реал (Мадрид)(20:15 часа)

ГРУПА “G
Жалгирис – Асеко Проком 93:88
Уникаха – ЦСКА (Москва) 70:76
КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (МОСКВА) 4/1, 2.АСЕКО ПРОКОМ 3/2, 3.Жалгирис 2/3, 4.Уникаха 1/4

ГРУПА “Н”
Цибона – Химки 82:63
КЛАСИРАНЕ: 1.ОЛИМПИАКОС 4/0, 2.Каха Лаборал 2/2, 3.Химки 2/3, 4.Цибона 1/4
Предстоящи (4 март): Олимпиакос – Каха Лаборал (21:45 часа)

Заб.: Отборите посочени с главни букви и по-тъмен шрифт се класират за четвъртфиналите на турнира.