Сръбският център Никола Йокич завърши с 35 точки и 16 борби за победата на Денвър Нъгетс със 115:112 срещу Минесота Тимбъруулвс като гост в най-интересния мач от програмата на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада тази нощ.

Успехът бе с особено значение за "буците", които продължават да водят люта битка точно с Минесота и Оклахома Сити Тъндър за първата позиция в Западната конференция.

Денвър успя да вземе преднина от 18 точки малко преди края на първото полувреме, но домакините не само съкратиха изоставането, но дори успяха да поведат в средата на последната четвърт с четири точки. В края на мача обаче много силно включване за Нъгетс направи Майкъл Портър-младши, който реализира 13 от всичките си 26 точки в заключителния период.

Джамал Мъри добави още 18 точки за успеха на Денвър, а за Минесота с 30 точки най-резултатен бе Антъни Едуардс.

Лидери в отделните дивизии
Атлантическа дивизия: Бостън 54 победи/14 загуби, Ню Йорк 41/27, Филаделфия 38/30
Централна дивизия: Милуоки 44/24, Кливланд 43/25, Индиана 38/31
Югоизточна дивизия: Орландо 41/28, Маями 37/31, Атланта 30/38