Денвър Нъгетс победи със 132:126 Лок Анджелис Лейкърс в зрелищен първи мач от финала на Запад в НБА. Никола Йокич отбеляза “трипъл-дабъл” с 34 точки, 21 борби и 14 асистенции, а Джамал Мъри записа още 31 точки за победителите.

Най-резултатен в срещата беше Антъни Дейвис, който записа 40 точки и десет борби за гостите от Лос Анджелис. Голямата звезда на Лейкърс Леброн Джеймс остана на една асистенция от “трипъл-дабъл” след 26 точки и 12 борби.

Лос Анджелис бе най-близо до обрат 4 минути преди края, но домакините показаха класа в решителните моменти.  Малко преди края Денвър водеше  само с три точки. Разликата се запази до последната минута. Тогава Джеймс получи възможност да изравни с тройка 45 секунди преди края. Той обаче пропусна стрелбата и Йокич гарантира победата за Нъгетс от наказателната линия.

Вторият мач е отново в Денвър и ще се състои в петък рано сутринта (3:30 часа) българско време.