Младият български национал Йордан Минчев дебютира за Фенербахче в Евролигата по баскетбол. Той взе участие при поражението на турския гранд с 52:86 като гост срещу Баскония в среща от шестия кръг на престижния турнир.

Минчев влезе като резерва в четвъртия период остана на терена до края на двубоя. За 7.29 минути на полето той не успя да реализира нито една точка.

В друг двубой шампионът за 2016 година ЦСКА (Москва) победи трудно с 91:90 като домакин Реал (Мадрид). Испанците поведоха след първата част, но ЦСКА завърши първата половина от срещата с аванс от 13 точки след силна игра в защита. Третият и четвъртият период бяха спечелени от испанския гранд, но московчани постигнаха победата със стабилна игра в отбрана.

Нандо де Коло се отличи с 28 точки за отбора от Москва, а 15 точки добави съотборникът му Милош Теодосич.