Юношеският ни национален отбор загуби и от Латвия с 64:81 в мач за петото място на европейското първенство, Дивизия А. След поражението нашите ще изиграят само още една среща, която ако спечелят ще ги нареди на седмо място в крайното класиране.

Подобно на вчерашния мач срещу Сърбия, и днес юношите тръгнаха по-слабо, но изравниха резултата и дори поведоха с 37:36 точки на почивката. Латвия обаче взе преднина в третия период, а в четвъртия буквално довърши всичко хубаво за България, със серия от 19-0. Тези шест минути без кош за българския тим решиха изхода от сблъсъка.

Най-резултатен за България с 14 точки бе Крис Минков, 11 реализира Деян Карамфилов, по девет отбелязаха Александър Везенков и Ники Стоянов, първият добавил и девет борби, а вторият – осем. Едгарс Стелмахерс бе най-точен за Латвия със 16 точки.