България загуби от Сърбия с 63:64 (13:22, 19:14, 9:17, 22:11) в четвъртфинален мач от eвропейското първенство по баскетбол за момичета до 16-годишна възраст, дивизия Б, в черногорската столица Подгорица.

Така нашите ще играят за разпределение на местата от пето до осмо на шампионата срещу загубилия от втория четвъртфинал между Австрия и Швеция.

Сръбкините водеха през целия мач, но националките ни имаха шанс да измъкнат победата в края. Баскетболистките на Сърбия започнаха по-добре и поведоха с 22:13 след първите 10 минути. Последва по-добра втора четвърт, в която България намали до 4 точки изоставането си на почивката при 32:36.

След подновяването на играта отново Сърбия имаше превъзходство и преди последната част дръпна с 53:41. Момичетата, водени от селекционера Таня Гатева, не се предадоха и три минути преди финала се доближиха на 3 точки от противника при 58:61. При оставащи 24 секунди Елена Драгоева стопи пасива на България до 1 точка – 63:64. Последва нарушение срещу Йована Попович, сръбската националка пропусна и при двете си изпълнения от наказателната линия, но в заключителните моменти българките не успяха да организират успешна атака и загубиха двубоя.

Моника Борисова беше най-резултатна за България с 19 точки, 7 борби и 3 асистенции, а Деница Манолова завърши със 17 точки и 8 борби. Елена Драгоева се включи с 12 точки и 5 борби.

За Сърбия с 16 точки и 14 борби се отличи Лана Марич.