Българският баскетболен национал Александър Везенков и Барселона загубиха с 65:75 гостуването си на Барселона в мач от 31 кръг на испанското първенство.

Домакините бяха по-силни през първото полувреме и успяха да натрупат преднина от 8 точки. Барселона изигра добра трета част, която успя да спечели с 2 точки, но през последната четвърт домакините контролираха мача и затвърдиха победата си.

Везенков беше на терена две минути и половина и завърши с една борба. Най-резултатен за Барселона беше Джъстин Доулман – 14 точки. Фернандо Сан Еметерио наниза 13 точки за Валенсия.

Три кръга преди края на редовния сезон Барса е едноличен лидер в класирането с 27 победи и 4 загуби, но вече има два отбора, които са само на победа зад тях – Валенсия и Реал (Мадрид). В следващия кръг каталунците приемат Гран Канария.