Отборът на Запада победи Изтока със 143:138 в Мача на звездите в НБА. Тази година спектакълът се състоя в Хюстън, а най-добрите баскетболисти в света не разочароваха феновете и сътвориха шоу, изпълнено с атрактивни изпълнения. Над всички беше Крис Пол. Лидерът на Лос Анджелис Клипърс заслужи честта да бъде избран за най-полезен играч. Той отбеляза 20 точки и направи 15 асистенции и стана третият състезател в историята с подобно постижение след Меджик Джонсън (1985) и Айзея Томас (1984).

Съотборникът на Пол в Клипърс - Блейк Грифин, и Коби Брайънт бяха другите решаващи фигури за успеха на Запада. Грифин наниза 19 точки, а Брайънт блокира на два пъти стрелби на ЛеБрон Джеймс в последните минути. Най-резултатен в мача, който съвпадна с 50-ия рожден ден на легендата Майкъл Джордан, беше Кевин Дюрант с 30 точки. За Изтока Кармело Антъни вкара 26 точки, а Джеймс се отчете с 19, но успя само в 7 от 18-те си стрелби.

По трибуните в "Тойота Сентър" беше изпълнено със звезди от спорта и шоубизнеса. На почивката певицата Алиша Кийс разтърси залата, а сред ВИП гостите беше и Бионсе. Публиката видя две от големите имена в историята на Хюстън Рокетс - Хакийм Олайджуон и Яо Минг.