Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години завърши на четвърто място на Европейското първенство в Дивизия B в румънския град Плоещ. Родните баскетболистки не успяха да се класира за елита, след като в малкия финал отстъпи на Гърция с 51:70, макар да победи именно този съперник в груповата фаза.

Поражението беше едва второ за българките в северната ни съседка, след като те стартираха шампионата с пет поредни победи.

Двубоят започна много равностойно, но силни минути в края на първата част изведоха Гърция напред с 21:11. Разликата на два пъти стана двуцифрена през втория период, но преди почивката България успя да се доближи на 30:35.

Повече от пет минути след началото на полувремето обаче българките така и не успяваха да се разпишат. Съперникът се възползва и отново увеличи разликата, която преди заключителната четвърт вече беше внушителна - 54:38. До края гъркинята нямаха проблем и спечелиха мача, а с това и третото място.

Деница Манолова завърши с 14 точки за България, по 11 точки и 7 борби добавиха Гергана Маданкова и Димана Костова.