Берое (Стара Загора) победи като гост Академик (Благоевград) със 70:59 в мач от третия кръг на А-1 (втора дивизия) в родния баскетбол. Двубоят се игра в югозападния град пред погледа на президента на БФБаскетбол Георги Глушков, националния селекционер Росен Барчовски, Константин Папазов и други специалисти. След успеха Берое с треньор Георги Младенов уверено е на върха с три поредни победи, а Академик допусна първо поражение от началото на сезона.

“Играхме много сковано в началните минути. Доволен съм от победата, но играта на нашия отбор не ме задоволява. Направихме безобразни неща в определени моменти. Знаете, аз имам сериозни планове в перспектива за този отбор. Сега със сигурност ще имам проблем с мотивацията на момчетата. Казах и преди срещата - предпочитам да загубим, за да имам лостове за управление в тренировъчния процес. Сега как да ги мотивирам след като за 25 минути сложихме 30 точки на втория по сила отбор след нас в А група. Все повече съжалявам, че не играем в НБЛ още този сезон. Рядко съм доволен от съдийството, но няма как да пропусна перфектните рефери”, заяви Жоро Младенов след края на двубоя./БЛИЦ