ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Голдън Стейт Уориърс постигна драматична победа със 141:139 над Оклахома Сити Тъндър като гост на старта на историческото първо издание на турнира "In-Season", резултатите от който се зачитат и за класирането в редовния сезон в НБА.

Двата отбора изиграха много резултатен мач. "Войните" с голямата си звезда Стеф Къри започнаха по-добре и имаха аванс от 38:33 след първата четвърт. Оклахома намалиха пасива си до 67:69 на почивката.

Срещата продължи да бъде равностойна и в третата част, като след нейния край резултатът беше 106:106. В последния период играта продължи да бъде кош за кош, а победата на Уориърс донесе Къри със стрелба 0,2 секунди преди края на мача. Той беше най-резултатен за успеха на седемкратния шампион в Лигата на извънземните с 30 точки, а към тях добави 8 борби и 7 асистенции. Дарио Шарич вкара 20 точки за "войните", а Джонатан Куминга 19 т. За Оклахома Лугенц Дорт реализира 29 точки.

"Гръмотевиците" бяха без звездата си Шей Гилджъс-Алекзандър, който лекува контузия.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

В същото време шампионът Денвър Нъгетс постигна петата си победа от началото на сезона - 125:114 над Далас Маверикс в Колорадо. Носителят на приза за MVP на миналогодишните финали в НБА Никола Йокич вкара 33 точки и направи 14 борби и 9 асистенции за 36 минути в игра за "златните буци".

Словенската звезда на Далас Лука Дончич се отчете с 34 точки, 10 борби и 8 асистенции за 38 минути на паркета, което обаче не беше достатъчно на тима му.

Портланд записа трети пореден успех, след като надделя срещу Мемфис със 115:113 след продължение в друга среща от тази нощ. Джерами Грант вкара 26 точки, включително тройка в продължението, а Дезмънд Бейн записа 33 точки и 8 борби за Гризлис, които загубиха шести пореден мач от началото на сезона.

Първият двубой на Александър Везенков и Сакраменто Кингс в турнира "In-Season" е срещу Оклахома Сити Тъндър - на 11 ноември в 5:00 часа сутринта българско време. Отборът на българина е в Група „C“ на Западната конференция заедно с Голдън Стейт Уориърс, Минесота Тимбърулвс, Сан Антонио Спърс и Оклахома.

Тази нощ пък Сакраменто гостува на Хюстън. Мачът от редовния сезон в НБА е от 2:00 часа българско време.