Базел продължи победния си ход в швейцарското първенство. Тимът, който е един от съперниците на Лудогорец в група „А” на Шампионската лига, победи коравия Сион с 2:1 като гост в мач от 16-ия кръг на Суперлигата и продължава без грешка от началото на сезона.

Гостите поведоха с гол на Матиас Делгадо в 34-ата минута. Домакините обаче не се предадоха лесно и изравниха чрез Грегъри Карлен (71). Само 6 минути по-късно Марк Янко се разписа за крайното 1:2. В добавеното време голмайсторът беше изгонен след втори жълт картон, но съотборниците му удържаха крехката си преднина.

Базел вече има 44 точки и е с аванс от 15 пред втория в класирането – Йънг Бойс и 18 пред Сион, който е с мач по-малко. Съперникът на Лудогорец има 14 победи и само 2 ремита.