Бенфика отнесе гръцкия ПАОК с 3:0 в реванша от 1/16-финалите на Лига Европа. В първия мач "лисабонските орли" също се наложиха с 1:0 в Гърция и с общ резултат 4:0 елиминираха своя съперник. ПАОК обаче оказа сериозна съпротива на домакините на Луш" тази вечер и дълго време удържаше нулево реми, като създаде и няколко интересни положения пред вратата на съперника.

Всичко стана ясно в 69-ата минута, когато гостите останаха с човек по-малко на терена. Кацуранис извърши груб фаул и бе изгонен от игра. Николас Гайтан от фаул откри резултата - 1:0. В 78-ата минута Бенфика получи и дузпа след нарушение на Мадуро. Лима беше точен от "бялата точка" и удвои. Още в следващата минута сърбинът Маркович преодоля половината защита на ПАОК и технично прокара топката покрай вратаря Гликос за крайното 3:0.

Бенфика няма загуба в последните си десет домакинства в Европа – 9 победи и едно равенство. ПАОК пък нямаше поражение в последните си девет гостувания в евротурнирите – 4 победи и 5 равенства.

(в първия мач 1:0)
1:0 Николас Гайтан (70), 2:0 Лима (78-дузпа), 3:0 Лазар Маркович (79)