Димитър Бербатов и Монако постигнаха победа с 2:1 над Сошо в среща от френската Лига 1. Треньорът Клаудио Раниери включи българина за първи път сред стартовите 11 за двубоя от 28-ия кръг.

Футболистът с номер 15 показа познатия си стил на игра и се понрави с добри отигравания в средата на терена, и пред наказателното поле на съперника.

Бербатов се разписа за 1:0 в 6-ата минута след асистенция на Лавин Курзава, а в 54-ата бе спънат за дузпа. Българинът получи топката от Джеймс Родригес, но при влизането си в наказателното поле бе повален от бранителите на Сошо, а Родригес вкара за 2:0.

Минути преди края Сошо намали с попадение на Бутен. Гостите останаха с човек по-малко в 83-ата минута, когато Джордан Аю получи червен картон и напусна играта.

Монако е на втора позиция в класирането, на 8 точки зад ПСЖ, докато Сошо е предпоследен, на 5 точки от зоната на спасението.

Бастия - ПСЖ 0:3
0:1 Златан Ибрахимович (6), 0:2 Езекиел Лавеци (19), 0:2 Езекиел Лавеци (88)
08.03.2014
21:00 часа
Монако - Сошо 2:1
1:0 Димитър Бербатов (6), 2:0 Джеймс Родригес (55), 2:1 Едоард Бутин (83)
08.03.2014
21:00 часа
Валансиен - Рен 2:1
0:1 Ола Тойвонен (48), 1:1 Матьо Досеви (54), 2:1 Абдул Майед Уари (76)

Нант - Аячо 2:2
0:1 Менди Мостефа (5), 1:1 Серж Гакпе (8), 2:1 Филип Джорджевич (77), 2:2 Сигамари Диара (90)
09.03.2014
18:00 часа
Лориен - Сент Етиен

08.03.2014
21:00 часа
Тулуза - Реймс 3:2
0:1 Грегорш Кричовяк (22), 0:2 Никола де Превий (35), 1:2 Серж Орие (75), 2:2 Еден Бен Басат (79), Уисам Бен Йедер (88)