Българският нападател Димитър Бербатов се превърна в герой за Монако. Той се появи в игра като резерва и вкара победния гол за успеха с 1:0 като гост на Ница в 1/8-финален мач за Купата на Франция.

Домакините останаха с човек по-малко още в началото на второто полувреме, след като Тимоти Колодзиечак получи червен картон за удар срещу Рикардо Карвальо. В 63-ата минута треньорът на “монегаските” Клаудио Раниери пусна Бербатов в игра на мястото на Мунир Обади.

В следващите минути българинът получаваше доста центрирания към себе си, но ударите му с глава бяха избивани в корнер или бяха улавяни от вратаря Асен.

Стражът на Ница нямаше какво да стори в 114-ата минута, когато Окампос центрира отдясно, а Бербатов настигна топката на близката греда и я прати във вратата. Така Монако спечели мача и се класира за 1/4-финалите на турнира.

0:1 Бербатов (114)

Ница: Асен, Женевоа, Колодзиечак, Пюел, Абрил, Бодмер, Пиед (71-Бруинс), Менди, Бутеак, Босети (51-Амави), Мопе (108-Брюлс)
Резерви: Брюлс, Цвитанич, Оспина, Дао Кастеляна, Амави, Бруинс, Палун

Монако: Ромеро, Карвальо, Раги, Ешиеджиле, Исимат-Мерен, Обади (63-Бербатов), Тулалан, Кондогбиа, Ферейра Караско (70-Родригес), Окампос, Мартиал (81-Ривиер)
Резерви: Рома, Ривиер, БЕРБАТОВ, Фабиньо, Родригес, Моутиньо, Дирар