Българският нападател на ПАОК Димитър Бербатов ще бъде наказан за три мача, пишат гръцките медии след справка с дисциплинарния правилник на местното първенство.

Бербо беше отстранен от игра в 83-ата минута при загубата на „черно-белите“ с 0:1 като гост на АЕК. Съдията Танасис Яхос е записал в протокола, че българинът е изгонен с директен червен картон.

В такъв случай правилникът предвижда наказание от три мача. Това означава, че Бербо ще пропусне двубоя за Купата на Гърция между ПАОК и Паниониос (27 януари), както и срещите от шампионата с Атромитос (30 януари) и Олимпиакос (7 февруари).

Не бива да се забравя и фактът, че българинът получи жълт картон (66-ата минута) преди да бъде изгонен. Все пак последната дума в случая има Дисциплинарната комисия на гръцкото футболно първенство.