Българският нападател Димитър Бербатов вкара гол за Фулъм при победата с 2:1 над Евертън след обрат в мач от третия кръг на английската Купа на Лигата. Така “котиджърс” сложиха край на негативната си серия срещу “карамелите”, след като нямаха победа в последните 8 мача със “сините” от Ливърпул.

Това беше и първа загуба за тима на Роберто Мартинес от началото на сезона. Отборът на Мартин Йол от своя страна записа първия си домакински успех от април насам.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута, когато Стивън Нейсмит се разписа след пас на Жерар Деулофеу. Играещият под наем от Барселона Деулофеу създаде доста положения за съотборниците си, но те не успяха да реализират втори гол.

В 54-ата минута Димитър Бербатов изравни от непосредствена близост до вратата след пас на Пайтим Касами. В 68-ата минута Дарън Бент донесе победата на “котиджърс”. Той беше точен с левия крак след пас на Йоргос Карагунис от фаул.