КПР записа първа победа за сезона в английската Висша лига, след като спечели срещу Фулъм с 2:1 у дома. Българският нападател Димитър Бербатов беше титуляр и игра цял мач за гостите от Фулъм. След първия успех за сезона КПР събра 10 точки и най-после напусна последното място в класирането. Отборът е на 15-та позиция, а на дъното се свлече Рединг, който има мач с Арсенал. Фулъм остана на 13-то място с 20 точки. И двата гола за КПР реализира мароканецът Адел Таарабт (52, 69). В края на двубоя за гостите от Фулъм се разписа Младен Петрич (88).

Домакините започнаха много силно и още в първите минути Джибрил Сисе и Джейми Макий направиха пропуски. Димитър Бербатов отново се нагърби с организаторски функции, раздаваше повече пасове към Родайега и Деймиън Дъф.

В началото на втората част КПР взе аванс след гол на Адел Таарабт в 52-ата минута. Мароканецът стреля от около 20 метра, топката рикошира в крака на Бреде Хангеланд, излъгвайки Марк Шварцер -1:0. Няколко минути след това Джибрил Сисе беше близо да удвои, но след удар топката мина встрани от вратата на Фулъм. Таарабт се превърна в герой за КПР в 68-ата минута, когато покачи на 2:0. Той направи страхотен самостоятелен пробив почти от центъра на терена, преодоля няколко играчи на Фулъм и с удар от границата на наказателното поле удвои. Мениджърът на “котиджърс” Мартин Йол реагира и пусна в игра Младен Петрич и Ашкан Дежага. Финалният щурм на Фулъм обаче доста закъсня. Едва в 88-ата минута резервата Петрич намали на 1:2 след далечен удар и рикошет в тялото на Форлин. В последните минути гостите натиснаха мощно, опитаха да стигнат до точката, но без успех. Центриране на Рийзе създаде напрежение в наказателното поле на КПР в последните секунди. В четвъртата минута от добавеното време ново центриране едва не доведе до попадение, но защитата на домакините се справи./БЛИЦ

КПР - ФУЛЪМ 2:1
1:0 Таарабт (52)
, 2:0 Таарабт (68), 2:1 Младен Петрич (88)

КПР: 1.Робърт Гриън, 17.Райън Нилсън, 15.Недум Онуоха, 3.Арман Траоре, 6.Клинт Кейхил, 40.Стефан М`Биа, 11.Шон Райт-Филипс (86 - Фабио), 10.Адел Таарабт, 32.Алехандро Форлин, 9.Джибрил Сисе (90+3 - Антон Фърдинанд), 12.Джеймс Макий

Фулъм: 1.Марк Шварцер, 3.Йон Арне Рийзе, 18.Аарън Хюз, 5.Браде Хангеланд, 6.Крис Беърд, 27.Саша Ритер (46 - Стивън Кели), 7.Стив Сидуел, 16.Деймиън Дъф, 15.Киърън Ричардсън (63 - Младен Петрич), 9.Димитър Бербатов, 20.Уго Родайега (76 - Ашкан Дежага)

Нюкасъл – Манчестър Сити 1:3
0:1 Агуеро (10), 0:2 Гарсия (39), 1:2 Ба (51), 1:3 Яя Туре (78)
15.12.12
17:00 ч.
Ливърпул – Астън Вила 1:3
0:1 Кристиан Бентеке (29), 0:2 Андреас Вайман (40), 0:3 Кристиан Бентеке (51), 1:3 Стивън Джерард (87)
15.12.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Съндърланд 3:1
1:0 Робин ван Перси (16), 2:0 Том Клевърли (19), 3:0 Уейн Рууни (59), 3:1 Фрейзър Кембъл (72)
15.12.12
17:00 ч.
Норич – Уигън 2:1
1:0 Пилкингтън (15), 1:1 Малоуни (51), 2:1 Хулахан (64)
15.12.12
17:00 ч.
КПР – Фулъм 2:1
1:0 Адел Таарабт (52), 2:0 Адел Таарабт (69), 2:1 Младен Петрич (88)
15.12.12
17:00 ч.
Сток Сити – Евертън 1:1
0:1 Райън Шоукрос (36-авт.), 1:1 Кенуайн Джоунс (52)
Баланс: 4 мача, 4 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК