Олимпик (Лион) победи у дома Монако с 2:1 в първия мач от 5-ия кръг на френската Лига 1 и прекъсна негативната си серия от три поредни загуби за първенство. Българският нападател Димитър Бербатов бе титуляр за гостите и направи няколко пропуска от изгодни позиции за реализиране на гол.

След първоначалния домакински натиск „монегаските” поизравниха играта и в 15-ата минута след центриране от корнер Димитър Бербатов засече топката с глава, но кълбото мина на сантиметри покрай вратата. „Хлапетата” се опитваха да продължават да задържат повече топката, но по-опасните положения бяха пред тяхната врата. При едно от тях Бербатов центрира чудесно към Окампос, който обаче стреля слабо с глава.

В 30-ата минута домакините успяха да поведат в резултата след скоростна атака, при която Малбранк изведе Набил Фекир, който не остави никакви шансове на Субашич – 1:0. Радостта на „хлапетата” бе кратка, тъй като девет минути по-късно Кондогбия асистира на Лукас Окампос, който със силен изстрел изравни за 1:1. Пред Димитър Бербатов се откри добра възможност в 45-та минута, но ударът му отблизо бе отразен от Лопеш.

След почивката „монегаските” изненадващо се дръпнаха в защита да бранят резултата и бяха жестоко наказани. Димитър Бербатов отправи опасен удар в 53-та минута, но Лопеш успя да извади топката от под гредата и изби в корнер. В 73-ата минута след грешка в тяхната отбрана Умтити подаде към оставения непокрит Корентин Толисо, който бе точен за 2:1. До края на мача Бербатов и компания опитаха всичко по силите си, за да стигнат до равенството, но така и не успяха да го направят.

Това бе втора победа за Олимпик (Лион), който събира 6 точки и се изкачва на 12-о място във временното класиране. Монако има само 4 точки в актива си след третото поражение за сезона.

Олимпик (Лион) - Монако 2:1
1:0 Набил Фекир (30), 1:1 Лукас Окампос (39), 2:1 Корентин Толисо (73)

Олимпик (Лион): Антони Лопеш, Жале , Росе, Умтити, Малбранк (82 - Коне), Мвуемба (66 - Н'Дже), Гоналон, Фери, Фекир (74 - Гуркюф), Толисо, Лаказет

Монако: Субашич, Курзава, Карвальо, Раги, Тулалан (77 - Жермен), Моутиньо, Кондогбия, Караско, Окампос (77 - Мартиал), ДИМИТЪР БЕРБАТОВ