Димитър Бербатов и съотборниците му от Монако подобриха уникален рекорд на Барселона от този сезон. „Монегаските” не са допускали гол вече 791 минути, след като снощи завършиха 0:0 у дома с лидера във френската Лига 1 Олимпик (Лион). Така Монако подобри постижението на Барселона от 755 минути, в които чилийският страж Клаудио Браво не бе допускал гол във вратата си в началото на сезон 2014/15.

Серията на „монегаските” в редовното време на мачовете им дори е по-дълга - 1241 минути. В продълженията обаче я наруши голмайсторът на Лион Александър Лаказет в мач за Купата на Лигата на 17 декември. Тогава срещата завърши 1:1 след продължения, а Монако продължи напред след изпълнение на дузпи.

Монако е и отборът с най-стабилната защита в груповата фаза на Шампионската лига със само 1 допуснато попадение след срещите от груповата фаза и това се случи при загубата от Бенфика (0:1) в Лисабон на 4 ноември.