Монако се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Франция, след като победи у дома с 3:1 Рен. За домакините на резервната скамейка остана голмайсторът на отбора Димитър Бербатов. Въпреки че най-креативният човек на тима не бе на терена, "монегаските" не срещнаха затруднения.

Само в рамките на две минути домакините си осигуриха два гола аванс. Резултатът на "Луи II" откри Алмами Туре в 9-ата минута, а по-малко от 120 секунди по-късно Уолъс удвои.

Педро Енрике върна шансовете на гостите в двубоя в 34-ата минута, но голът му се оказа единствено почетен. Крайното 3:1 оформи Антони Матриал от дузпа малко след час игра.

Двубоят изгледа френската легенда Давид Трезеге, който преди първия съдийски сигнал поздрави публиката от терена. Интересен факт е, че Монако вкара три гола за първи път от края на октомври миналата година.