Димитър Бербатов се очаква да води атаката на Фулъм срещу бившия си тим Тотнъм в днешния мач от 30-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на "Уайт Харт Лейн" стартира в 17:00 часа и ще бъде предаван директно по "Диема", както и с картина в БЛИЦ.

От началото на сезона във Висшата лига Бербатов е реализирал 10 попадения, а днес ще преследва първото си във вратата на Тотнъм с екипа на Фулъм. В първия мач за "котиджърс" срещу "шпорите" българинът игра 90 минути, но не успя да огорчи бившия си тим. Срещата се игра на 1 декември и завърши с победа за Тотнъм - 3:0. Митко днес се завръща на "Уайт Харт Лейн", където се подвизава 2 години. След напускането си през 2008-а той е излизал срещу Тотнъм 9 пъти и е вкарал 2 гола - с екипа на Манчестър Юнайтед.

Досега съдбата винаги го е изправяла срещу предишните му отбори. Това започва още в България, когато с ЦСКА записва 3 мача срещу Пирин - клубът, в чиято школа започва футболния път на Бербатов. След това с Байер (Леверкузен) играе две срещи срещу "армейците". В тези двубои Бербо не успява да вкара гол и записва две загуби, които изхвърлят "аспирините" от Купата на УЕФА още в квалификациите.

Първото му попадение срещу бивш отбор идва с екипа на Тотнъм, когато през есента на 2006 г. в мач от груповата фаза на Купата на УЕФА се изправя срещу Байер (Леверкузен). Двубоят е само няколко месеца след трансфера на българина на "Уайт Харт Лейн". Бербатов бележи единственото попадение в мача за победата на "шпорите" на "БайАрена". В 35-ата минута той засича ниско центриране на Аарън Ленън, но въобще не изразява радостта си от гола, показвайки уважение към предишния си отбор.

В края на летния трансферен прозорец през 2008 г. Манчестър Юнайтед привлича Димитър Бербатов. За 4-годишния период с екипа на "червените дяволи" нападателят има 8 мача срещу бившия си клуб Тотнъм и в тях не е записал загуба. В тези срещи той бележи два гола. Те са реализирани в рамките на три месеца в началото на 2009-а. Единият е за ФА Къп, а другият във Висшата лига. Оттогава, вече почти 4 години, Бербатов не се е разписвал във вратата на "шпорите", а е участвал в 6 мача. Бербо не вкара на Тотнъм дори и в сезон 2010/11, когато стана голмайстор на Висшата лига с 20 попадения.

Преди днешното лондонско дерби на "Уайт Харт Лейн" Фулъм заема 11-ото място във временното класиране с 33 точки, докато "шпорите" са трети с далеч по-голям актив - 54 т.

И докато Бербатов е почти сигурен титуляр, то другият българин в състава на Мартин Йол - Станислав Манолев, се очаква отново да бъде на пейката, тъй като на десния бек ще е Саша Ритер.

Фулъм е печелил на "Уайт Харт Лейн" само веднъж от изиграните 11 мача в историята на Висшата лига. Това се случва през август 2003-а. Тогава за успеха с 3:0 се разписват Бари Хейлс на два пъти и Луиш Боа Морте, а треньор на "котиджърс" е Крис Коулман.

Освен че Бербатов се изправя срещу бившия си отбор, същото се отнася и за мениджъра Йол. Холандецът изкара 3 години в Тотнъм, след като първоначално бе назначен за асистент на Жак Сантини. През 2007-а Йол е уволнен, след като тимът записва едва 1 победа в първите 10 кръга.

Днес гостите много ще разчитат на головете на Бербатов, тъй като, когато българинът се разпише, Фулъм няма загуба. Това се случи в 8 мача - 4 победи и 4 равенства.