Българският нападател Димитър Бербатов се отчете с гол при успеха на Фулъм с 3:1 над Алахуелензе в контролна среща. Това е трето попадение в контролите за бившия национал, който се разписа на два пъти срещу Картахинес.

Първото полувреме на мокрия терен в Коста Рика мина без голове, но втората част зарадва зрителите. В 62-ата минута Стив Сидуел бе изпуснат при едно центриране от корнер и с глава опъна мрежата зад вратаря – 1:0. В 72-ата Гевара изравни, след като пред него се откри страхотна възможност да стреля и той не пропусна, насочвайки удара си точно в ъгъла.

Радостта за домакините продължи само 7 минути, защото влезлият на смяна Качаниклич бе повален в наказателното поле и Бербатов вкара дузпата с плътен удар вдясно от Кешада. Малко по-късно българинът бе сменен, а крайният резултат оформи Руис в 87-ата, когато с мощен удар в близкия ъгъл не остави шанс за стража на родния си тим.

Следващият спаринг на Фулъм е срещу Депортиво Саприса на 20 юли.