ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК

Фулъм приема Тотнъм в мач от 15 кръг на Висшата лига. За отбора на Мартин Йол това ще бъде второ поредно лондонско дерби след нулевото равенство с Челси в сряда. Димитър Бербатов пък за първи път ще се изправи срещу някой от бившите си отбори като играч на тима от “Крейвън Котидж”.

Досега съдбата винаги е изправяла българския нападател срещу предишните му отбори. Това започва още в България, когато с ЦСКА записва три мача срещу Пирин - клубът, в чиято школа започва футболния път на Бербатов. След това с Байер (Леверкузен) играе две срещи срещу “армейците”. В тези двубои Бербо не успява да вкара гол и записва две загуби, които изхвърлят “аспирините” от Купата на УЕФА още в квалификациите.

Първото му попадение срещу бивш отбор идва с екипа на Тотнъм, когато през есента на 2006 г. в мач от груповата фаза на Купата на УЕФА се изправя срещу Байер (Леверкузен). Двубоят е само няколко месеца след трансфера на българина на “Уайт Харт Лейн”. Бербатов бележи единственото попадение в мача за победата на “шпорите” на “БайАрена”. В 35-ата минута той засича ниско центриране на Аарън Ленън, но въобще не изразява радостта си от гола, показвайки уважение към предишния си отбор.

В края на летния трансферен прозорец през 2008 г. Манчестър Юнайтед привлича Димитър Бербатов. За 4-годишния период с екипа на “червените дяволи” нападателят има 8 мача срещу бившия си клуб Тотнъм и в тях не е записал загуба. В тези срещи той бележи два гола. Те са реализирани в рамките на три месеца в началото на 2009 г. Единият е за ФА Къп, а другият във Висшата лига. Оттогава, вече 3,5 години, Бербатов не се е разписвал във вратата на “шпорите”, а е участвал в пет мача. Бербо не вкара на “шпорите” дори и в сезон 2010/11, когато стана голмайстор на Висшата лига с 20 гола.