Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Фулъм приема Арсенал днес от 17:00 часа на “Крейвън Котидж”. Двубоят от 33-тия кръг на Висшата лига ще бъде предаван пряко по Диема. Димитър Бербатов излиза за 17-ти път срещу Арсенал. В досегашните 16 мача с екипите на Леверкузен, Тотнъм и Манчестър Юнайтед българинът има 5 победи, 5 равенства и 6 загуби. Бербатов се е разписал 4 пъти срещу Арсенал, любопитното е, че нито веднъж не го е правил с екипа на Манчестър Юнайтед. Бербатов вкарва първия си гол срещу “артилеристите” през 2007 година с екипа на Тотнъм за равенството 2:2. В края на същата година се разписва отново при загубата на Тотнъм от Арсенал с 1:2. Другите му две попадения са през ноември 2012 година, вече с екипа на Фулъм, при равенството 3:3.

Фулъм - Арсенал

Днес от 17:00 часа
Стадион: “Крейвън Котидж”
Съдия: Андре Маринър
Пряко по Диема

Вероятни състави:
Фулъм: Марк Шварцер, Станислав Манолев, Филип Сендерос, Браде Хангеланд, Йон Арне Рийзе, Младен Петрич, Стив Сидуел, Йоргос Карагунис, Урбчи Емануелсон, Брайън Руис, Димитър Бербатов

Арсенал: Войчех Шчесни, Саня, Лоран Кошчелни, Пер Мертезакер, Начо Монреал, Джак Уилшър, Микаел Артета, Тио Уолкът, Санти Касорла, Лукас Подолски, Оливие Жиру

Баланс: 51 мача, 8 победи за Фулъм, 10 равенства, 33 победи за Арсенал, г.р. 59:109

Любопитни факти:
*Фулъм е без загуба в последните си четири мача срещу Арсенал. Ако днес тимът загуби, за първи път от началото на календарната година ще запише две поредни поражения.

*Димитър Бербатов е вкарал четири пъти в последните четири домакинства на "Крейвън Котидж".

*Арсенал се е спасявал инфарктно от загуба цели 18 пъти, повече от всеки друг участник във Висшата лига.

*Ако Висшата лига започваше от втората половина на сезона, Арсенал щеше да бъде лидер в класирането;

*Арсенал е загубил само веднъж в последните 11 важни двубоя. Ако не загуби днес, Арсенал за първи път ще запише серия от 6 поредни двубоя без поражение.

*От началото на 2010 година "топчиите" са спечелили едва три от 13-те гостувания в мачовете за Лондон.

БЕРБАТОВ СРЕЩУ ДРУГИ ЛОНДОНСКИ ОТБОРИ
АРСЕНАЛ
19.02.2002, ШЛ
Байер (Леверкузен) – Арсенал 1:1
16 минути

27.02.2002, ШЛ
Арсенал – Байер (Леверкузен) 4:1
45 минути

02.12.2006, Висша лига
Арсенал – Тотнъм 3:0
90 минути

24.01.2007, Висша лига
Тотнъм – Арсенал 2:2
18 минути, 1 гол

21.04.2007, Висша лига
90 минути, ж.к.

15.09.2007, Висша лига
Тотнъм – Арсенал 1:3
90 минути

22.12.2007, Висша лига
Арсенал – Тотнъм 2:1
90 минути, ж.к., 1 гол