Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Помните ли онзи хеттрик на Димитър Бербатов срещу Ливърпул на 19 септември 2010 година. Тогава Митко блесна с екипа на Манчестър Юнайтед, който победи мърсисайдци с 3:2 на “Олд Трафорд”. Днес Фулъм приема Ливърпул в мач от 37-ия кръг на Висшата лига. Бербатов отново се изправя срещу добре познатия си съперник.

Българският нападател има общо 15 двубоя срещу един от най-големите английски отбори. Димитър е играл срещу Ливърпул с екипите на немския Леверкузен и английските Тотнъм и Манчестър Юнайтед, както и този с на Фулъм през първия полусезон. Записал е едва три победи – една с Леверкузен и две с “червените дяволи”. Сладък е успехът с “аспирините”. През пролетта на 2002 година Бербатов и съотборниците му от немския тим сътворяват чудото и отстраняват последователно Ливърпул и Манчестър Юнайтед съответно на четвъртфинал и полуфинал в Шампионската лига. В първия мач от четвъртфиналите Ливърпул бие с 1:0, а на реванша Леверкузен печели с 4:2. Един от головете е на Бербатов.

Дебютът на Бербатов за Манчестър Юнайтед е именно срещу Ливърпул – на 13 септември 2008 година. Митко излезе за първи път с червения екип и направи асистенция на Карлос Тевес, но Юнайтед загуби с 1:2. Паметен ще остане великият му мач срещу Ливърпул на 19 септември 2010 година. Българинът заби хеттрик във вратата на мърсисайдци. За първи път от 64 години играч на Манчестър Юнайтед порази три пъти вратата на Ливърпул и това беше Бербатов.

Последната среща между българския нападател и мърсисайдци завърши с категоричното 4:0 за Ливърпул. Бербатов остана 90 минути на терена в двубоя, който се състоя на 22 декември 2012 година в Ливърпул.