Монако победи Арсенал с 1:0 в мач от „Емирейтс Къп“. Единственото попадение в мача беше реализирано от Радаел Фалкао. Поражението на „артилеристите“ означава, че Валенсия печели трофея. По-рано днес „прилепите“ победиха Бенфика с 3:1.

Българският нападател Димитър Бербатов остана резерва за „монегаските“. В 37-ата минута Фалкао вкара единствения гол в мача, след като с глава засече центриране от фаул отдясно. Това беше първото попадения за колумбиеца за Монако от 22 януари, когато се разписа срещу Шаселе за Купата на Франция.

Десет минути преди края Арсенал беше ощетен от английския съдия Мартин Аткинсън. Вратарят Даниел Субашич фаулира нахлулия в наказателното поле Акпом, но реферът посочи нарушение на границата на пеналта.

Крайна класиране на турнира: 1.Валенсия 9 точки, 2.Арсенал 8 точки, 3.Монако 7 точки, 4.Бенфика 2 точки.

Арсенал – Монако 0:1
0:1 Фалкао (37)

Арсенал: Шчесни, Дебюши (89-Белерин), Кошчелни, Чеймбърс (46-Микел), Монреал, Уилшир (73-Зелалем), Артета, Санчес (73-Фламини), Рамзи, Касорла (73-Акпом), Жиру (46-Окслейд-Чембърлейн)
Резерви: Мартинес, Хейдън, Белерин, Кокелен, Фламини, Окслейд-Чембърлейн, Микел, Зелалем, Акпом

Монако: Субашич, Карвальо (84-Абденур), Раги, Дирар, Ешиеджиле, Бакайоко, Кондогбиа (84-Курзава), Ферейра-Караско, Моутиньо (57-Мартиал), Окампос (70-Фабиньо), Фалкао (57-Жермен)
Резерви: Фабиньо, Курзава, Абденур, Бербатов, Жермен, Исимат-Мерен, Мартиал, Тулалан, Бахамбула, Диало, Кайлар