Фулъм записа втората си победа за сезона. В мач от 7 кръг на Висшата лига „котиджърс“ се наложиха с 1:0 над Сток Сити. Единственото попадение в мача реализира Дарън Бент в края на мача.

Димитър Бербатов започна като титуляр за Фулъм и остана на терена до 66-ата минута, когато беше заменен принудително от Бент. Българинът получи контузия на глезена при сблъсък с Уилън.

Именно Бент донесе победата на лондончани в 82-ата минута. Той получи топката след пас на Пайтим Касами, преодоля Роберт Хут и би точно във вратата.

През първото полувреме и двата тима имаха претенции за неотсъдени дузпи в тяхна полза. На два пъти Саша Рийтер избиваше топката от голлинията на Фулъм след удари на Хут.

С този успех "котиджърс" не само напуснаха зоната на изпадащите, но и намалиха напрежението върху мениджъра си Мартин Йол, който можеше да бъде уволнен при загуба от Сток Сити.

Фулъм - Сток Сити 1:0
1:0 Дарън Бент (82)

Фулъм: Стокдейл, Рийтер, Хангеланд (46-Ричардсън), Сендерос, Аморебиета, Дъф, Карагунис (59-Боатенг), Сидуел, Руис, Касами, Бербатов (66-Бент)

Сток Сити: Бегович, Камерън, Шоукрос, Хът, Питърс, Уолтърс (84-Крауч), Айрлънд, Уилсън (59-Уилън), Нзонзи, Етерингтън (63-Асаиди), Арнаутович

Лондон, "Крейвън Котидж" - 24 634 зрители
Съдия: Роджър Ийст
Жълти картони: Аморебиета, Ричардсън, Сендерос (Фулъм); Уотърс, Уилън (Сток Сити)

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
05.10.13
14:45 ч.
Манчестър Сити – Евертън 3:1
0:1 Ромелу Лукаку (16), 1:1 Алваро Негредо (17), 2:1 Серхио Агуеро (44), 3:1 Тим Хауърд (69-автогол)
05.10.13
17:00 ч.
Хъл Сити – Астън Вила 0:0
05.10.13
17:00 ч.
Ливърпул – Кристъл Палас 3:1
1:0 Луис Суарес (13), 2:0 Даниел Стъридж (17), 3:0 Стивън Джерард (38-дузпа), 3:1 Дуайт Гейл (77)
05.10.13
17:00 ч.
Кардиф – Нюкасъл 1:2
0:1 Лоик Реми (30), 0:2 Лоик Реми (38), 1:2 Питър Одемвинги (58)
05.10.13
17:00 ч.
Фулъм – Сток Сити 1:0
05.10.13
19:30 ч.
Съндърланд – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 120 мача, 37 победи за Съндърланд, 28 равенства, 55 победи за Манчестър Юнайтед