Олимпик (Марсилия) обърна трудно като домакин Монако с 2:1 в среща от 36-ия кръг на френската Лига 1 и се върна на четвъртото място във временното класиране. Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка на гостите за сметка на Антони Мартиал, заменяйки го едва в 86-ата минута при резултат 1:1. Малко след това домакините стигнаха до победния си гол чрез Ромен Алесандрини.

Срещата на „Велодром” изненадващо стартира с много бърз гол на монагаските, след като още в 45-ата секунди португалецът Жоао Моутиньо не остави шансове на вратаря на марсилци Стив Манданда и даде аванс на гостите.

Гостите продължиха да натискат и в 22-ата минута Антони Мартиал овладя топката и стреля, но вратарят на Олимпик Стив Манданда спаси вратата си. Две минути по-късно Ромен Алесандрини стреля от границата на наказателното поле, но стражът на монегаските Даниел Субашич се намеси решително.

В последните секунди на първото полувреме Бернардо Силва напредна в половината на домакините и получи топката, след което стреля, но кълбото се отби в дясната греда.

След почивката Бенжамин Менди пропусна добра възможност за Монако в 61-ата минута, а две минути по-късно и Димитри Пайе от домакините направи пропуск.

Едва в 79-ата минута играчите на Марсело Биелса успяха да изравнят, след като Андре Аю вкара за 1:1, възползвайки се от асистенция на Ромен Алесандрини, който пък сам се разписа в 87-ата минута за пълния обрат. Пасът за победния гол на марсилци бе дело на Димитри Пайе.

След победата си Олимпик (Марсилия) събра 63 точки и се върна на четвъртото място във временното класиране, изоставайки на 2 точки от третата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига и заемана в момента от Монако.

Олимпик (Марсилия) - Монако 2:1
0:1 Жоао Моутиньо (1), 1:1 Андре Аю (79), 2:1 Ромен Алесандрини (87)

ФРАНЦИЯ
ЛИГА 1, 36 КРЪГ
08.05.15
21:30 ч.
ПСЖ – Гинган 6:0
1:0 Единсон Кавани (2), 2:0 Златан Ибрахимович (18), 3:0 Единсон Кавани (52), 4:0 Максуел (56), 5:0 Единсон Кавани (70), 6:0 Златан Ибрахимович (90-дузпа)
09.05.15
18:00 ч.
Каен – Олимпик (Лион) 3:0
1:0 Никола Бенезе (41), 2:0 Никола Бенезе (44), 3:0 Слоан Прива (85)
09.05.15
21:00 ч.
Бордо – Нант 2:1
0:1 Верету (15), 1:1 Диего Ролан (20-дузпа), 2:1 Диего Ролан (69)
09.05.15
21:00 ч.
Евиан – Реймс 2:3
0:1 Давид Нгог (40), 1:1 Жил Сину (45), 2:1 Матио Дюамел (48), 2:2 Давид Нгог (64), 2:3 Бенджамин Муканджо (86)
09.05.15
21:00 ч.
Метц – Лориен 0:4
0:1 Мехди Мостефа (13), 0:2 Ромейн Филопотьо (34), 0:3 Ламин Коне (55), 0:4 Джордан Аю (84)
Тулуза – Лил 3:2
0:1 Нолан Ру (9), 1:1 Висам Бен Йедер (30), 1:2 Софиан Буфал (61), 2:2 Оскар Трехо (81), 3:2 Мартин Брейтуайт (83)
Сент Етиен – Ница 5:0
1:0 Лоик Перен (25), 2:0 Жереми Клемент (40), 3:0 Мевлют Ердинч (62), 4:0 Макс Градел (84), 5:0 Кевин Моне-Паке (88)