Монако постигна първа победа от началото на новия сезон във френската Лига 1. Звездата Радамел Фалкао отбеляза единственото попадение при гостуването на Нант от 3-ия кръг, спечелено с 1:0. Именно колумбийският голмайстор заслужи доверието на треньора Леонардо Жардим в този двубой, докато Димитър Бербатов остана на пейката. Българинът повеждаше атаката в първите два мача на монегаските в Лига 1, в които обаче тимът записа загуби. Тази вечер Митко влезе на смяна в 69-ата минута, заменяйки Фалкао.

Трите точки за Монако дойдоха след гол на колумбиеца в края на първото полувреме, когато той засече с глава центрираната от Курзава топка, след като беше оставен непокрит от отбраната на домакините.

Преди това - в 23-ата минута, Нант пропусна дузпа. Ясен Баму изработи 11-метровия наказателен удар, но от бялата точка Серж Гакпе не успя да отбележи.

В заключителните минути на срещата, когато Бербатов получи жълт картон, домакините изцяло доминираха и пропуснаха няколко добри възможности за изравняване. Късметът очевидно беше на страната на Бербо и компания и монегаските оцеляха, постигайки минимална победа.

След мачовете от 3-ия кръг Монако е на 17-ото място в Лига 1 с 3 точки, докато Нант е на 8-ата позиция с 4.

Лил - Лориен 2:0
1:0 Джонатан Делаплас (58), 2:0 Симон Кяер (74)
23.08.2014
21:00 часа
Монпелие - Метц 2:0
1:0 Сиака Тиене (44), 2:0 Сюлейман Камара (89)
23.08.2014
21:00 часа
Ница - Бордо 1:3
1:0 Алекси Босети (11), 1:1 Шейк Диабате (32-дузпа), 1:2 Николас Морис-Белей (47), 1:3 Грегори Сертик (55)