Българският нападател Димитър Бербатов се завърна в игра след лечение на контузия и игра цял мач за Монако при домакинското равенство 2:2 срещу аутсайдера Каен в среща от 14-ия кръг на френската Лига 1.

Още в 5-ата минута Бербатов шутира силно по диагонал, а бранителят на гостите Емануел Иморо си вкара автогол за 1:0. Домакините продължиха да са по-активни и диктуваха събитията на терена, докато играчите на Каен предимно се бранеха и погледнаха малко по-смело в атака към края на първата част.

След почивката в 50-ата минута гостите изненадващо изравниха, след като Бенгали-Фоте Койта получи топката от Базиле и със страхотен удар изравни за 1:1. Девет минути по-късно след центриране и разбъркване в наказателното поле на Монако вратарят Субашич не се разбра с Жофри Кондогбия, който игра с глава и го прехвърли, вкарвайки си автогол за 1:2.

„Монегаските” се хвърлиха в атака да търсят изравняването и Бербатов направи два невероятни пропуска. Първо в 61-ата минута той бе изведен на чудесна позиция и шутира на няколко метра пред вратата, но топка рикошира в бранител и излезе в ъглов удар. Няколко минути по-късно българинът засече страхотно топката с глава, но вратарят Веркутър спаси на голлинията. Бербатов претендираше за гол, но такъв не бе зачетен, а телевизионните повторения показаха, че топката не е преминала голлинията с пълния си обем.

В 71-ата минута Караско нацели страничната греда след пряк свободен удар, а четири минути по-късно усилията на домакините най-накрая дадоха резултат. Този път Караско изведе чудесно Жоауо Моутиньо, който със силен шут изравни за 2:2. До края на мача „монегаските” не спряха да търсят трети победен гол, но така и успяха да го реализират и се стигна до подялба на точките. В последната 90-а минута гостите пратиха топката във вратата на Субашич, но попадението бе отменено заради засада.

След равенството Монако е на осмо място с 20 точки, а Каен се изкачи на 16-а позиция с 16 точки.

Монако - Каен 2:2
1:0 Еманиел Иморо (5-автогол), 1:1 Бенгали-Фоде Койта (51), 2:2 Жоао Моутиньо (75)

Съставът на Монако: Субашич, Фабиньо, Елдерсон, Карвальо, Абденур, Тулалан, Кондогбия (71 - Моутиньо), Караско, Бернардо Силва (89 - Мартиал), Жермен (62 - Траоре), БЕРБАТОВ
Резерви: Стекеленбург, Диало, Уолас, Окампос

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 14 КРЪГ
21.11.14
21:30 ч.
Метц – ПСЖ 2:3
0:1 Хавиер Пасторе (9), 0:2 Гаетан Бисман (16-авт.), 2:2 Мадибо Маига (49-д., 53-д.), 2:3 Езекиел Лавеци (83)
21:00 ч.
1:0 Емануел Иморо (5-автогол), 1:1 Бенгали-Фоде Койта (51), 2:2 Жоао Моутиньо (75)
Олимпик (Марсилия) – Бордо
Баланс: 102 мача, 32 победи за Олимпик (Марсилия), 33 равенства, 37 победи за Бордо